Co to jest kolagen oraz kto powinien go stosować?

Co to jest kolagen oraz kto powinien go stosować?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o zdrowiu oraz urodzie. Wszystko ze względu na fakt, że współcześnie przykładamy większą wagę do tego, jak wyglądamy oraz jak się czujemy. Co powinniśmy zrobić, aby cieszyć się długą młodością? Sprawdzamy.

Co to jest kolagen?

Z pewnością u osób, które nie mają doświadczenia w sferze zdrowia skóry i nie tylko, rodzi się pytanie: co to jest kolagen? Kolagen to nic innego jak białko, które występuje w organizmie ludzi oraz zwierząt. Mamy go dużo, bo aż 30% stężenia wszystkich białek w organizmie.

Bez kolagenu cierpielibyśmy na łamliwość paznokci, kruchość włosów, zmarszczki oraz mielibyśmy problemy z poruszaniem się. Niestety wraz z wiekiem poziom kolagenu się zmniejsza, przez co możemy zaobserwować najczęściej zmiany w naszej skórze. Tak naprawdę już od 25 roku życia narażeni jesteśmy na pierwsze oznaki starzenia się skóry przez brak odpowiedniej jędrności.

Co to jest kolagen typu I?

Warto zwrócić uwagę również na typy kolagenu, które występują w naszych organizmach. Skala sięga nawet pozycji VI, a każda poszczególna odpowiada za inne procesy w ciele.

Skupmy się jednak na kolagenie typu I, który jest najpopularniejszym typem kolagenu odpowiadającym za utrzymanie skóry oraz tkanki podskórnej w dobrej kondycji.

Ten typ kolagenu możemy dostarczyć do swojego organizmu za pomocą płynu, proszku oraz kremu. Niektóre z preparatów możemy nanosić na skórę, inne wprowadzamy do organizmu przez spożycie.

Inne typy kolagenu odpowiadają za na przykład gojenie się naszych ran, podziały komórkowe oraz zabliźnianie. Według specjalistów najlepszym rodzajem jest kolagen, który spożywamy w płynie, ponieważ wtedy szybko może on uwolnić swoje związki oraz pobudzić komórki do jego wytwarzania.

Kolagen powinny stosować osoby już od 25 roku życia. Dzięki temu będą mogły skutecznie zapobiegać wystąpieniu na twarzy niedoskonałości w postaci zmarszczek. Warto zwrócić na to uwagę oraz działać profilaktycznie.

+0