Biofarm Paracetamol 500mg 50 tabl.

Biofarm Paracetamol 500mg 50 tabl.

6,06

Opis

Wskazania:Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.Właściwości: Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym podobnym do salicylanów, nie wywiera natomiast charakterystycznego dla nich działania przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego i przeciwgośćcowego, a także nie działa drażniąco na żołądek.Sposób użycia:Dorośli i młodzież:Maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych wynosi 4,0 g. Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu: od 1 do 2 tabletek od 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych – 10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:Doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami.Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat:Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat paracetamol podawać można stosując go w ilości 10 mg/kg mc./dawkę w odstępach nie mniejszych niż co 6 godzin.Lek podaje się doustnie.Paracetamolu nie należy nadużywać i przyjmować w sposób ciągły przez okres dłuższy niż 3 dni bez konsultacji lekarskiej.Przeciwwskazania:- Nadwrażliwość na paracetamol lub inny składnik preparatu,- choroba alkoholowa,- ciężka niewydolność wątroby lub nerek,- Dawkowanie i sposób stosowania.Skład:1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).Opakowanie: 50 tabletek

Ceneo

Zdrowie

Leki bez recepty

Przeciwbólowe

Biofarm Paracetamol 500mg 50 tabl.

ketonal 50 mg cena, atossa cena, co to są cukry, krople do oczu hylo, zbilansować, city fit torun

yyyyy